MİM: Öykü Sever Blog Yazarlarının İsimsiz Öyküsü - Güncellendi

, , 67 Yorum
Okuma Süresi: 3 Dakika
Feri Peri Kişisel Blog

Geçtiğimiz hafta sonu hem çok eğlenceli hem çok yaratıcı hem de çok özgün bir fikir atıldı ortaya...

Berlin Berlin arkadaşımız: "Bir öykü mü başlatsak?" dedi.
Deeptone: "Hey, neden olmasın?" diye cevap verdi.
Ben: "Harika fikir, yapalım kızlar!" deyiverdim.
Zeynep de "Hatıra kalır bizlere, hemen başlatalım." diye destekledi.

Feri Peri Kişisel Blog

Bakalım nasıl bir öykü olacak???... 😁

(Öykü bitti, sonunu merak edenler için gerisi yazının sonunda!!! 👇)

Her bir blog yazarı arkadaşımın devam ettirdiği öyküyü bu sayfada paylaşmaya devam edeceğim. "İsimsiz Öykümüz" biz yazdıkça ve paylaştıkça güzelleşecek. 

Öykünün bir sonraki cümlelerini yazması için Güneşe Bakarken bloğunun sahibesi Yıldız'ı mimliyorum. Kendisi çok güzel öyküler yazıyor... Onun anlatımlarını da merakla bekliyor olacağım 💓

{Kopyalanabilir olması için öykü satırları alıntı olarak kullanılmıştır. Aşağıda alıntı içerisinde verilmiş yazıların tamamını seçip CTRL+C ile kopyalabilir ve ardından da istediğiniz yere CTRL+V tuşları aracılığıyla yapıştırabilirsiniz.}


🌾 İSİMSİZ ÖYKÜMÜZ 🌿

👉Öykü Bölümü:  Berlin Berlin
"Saçları terden yüzüne yapışmış, gözleri ağlamaktan kan çanağına dönmüş, koşmaktan dizlerinde derman kalmamış bir şekilde sokağın büyük caddeye açılan köşesinden ana yola fırladı. Zifiri karanlıkta bir arabaya rast gelme umuduyla koşmaya devam etti. Yolun karşı tarafında beliren ışığa biraz daha yaklaştığında, birinin kendine doğru geldiğini ve fısıldayarak "Öykü" diye çağırdığını duydu."

👉Öykü Bölümü:  DeepTone
"Öykü, Öykü, Öykü!" Fısıldamaların şiddeti arttı: 'Öykü, kızım, hadi uyan, uyansana, hadi kızım, sabah oldu, okuluna geç kalacaksın, uyan!!!' Bir sıçramayla uyandı: "Ah anne, sen miydin beni çağıran, ne işin vardı ışığın altında?' 'Ne ışığı yavrum, kabus mu görüyordun sen, sana kaç defa dedim, uykudan önce gerilimli filmler izleme diye, hadi kalk artık, bir duş al, portakal suyunu iç ve dersine yetiş." 

👉Öykü Bölümü:  Ebemkuşağı
"Neyse ki rüyaymış dedi Öykü. Derin bir nefes aldı. Sonra kalkıp lavaboya gitti. Yüzüne çırptığı suyla kendine geldi. Annesi içeriden; 'İki lokma bir şeyler ye!' diye sesleniyordu. 'Geç kaldım anne!' diyerek, odasına gidip aceleyle giyindi. Annesine bir öpücük gönderip masanın üzerinde duran bir bardak sütü içtikten sonra kendini dışarı attı. Hızlı adımlarla ışıklara geldi.

Tam caddeden karşıya geçmeye hazırlanırken acı bir fren sesi duydu. Bir an, geceki rüyanın etkisiyle arabanın kendisine çarptığını zannedip gözlerini kapattı. Sonra kendine gelip gözlerini açtığında yerde yatan bir kedi yavrusu gördü. Hemen kediyi kucağına aldı. Neyse ki birkaç ufak çizikten başka görünür bir yarası yoktu kediciğin. İlk dersi kaçırmıştı zaten. Eve dönüp annemden mi yardım istesem yoksa veterinere mi götürsem diye ikilemde kaldı Öykü." 

👉Öykü Bölümü:  İncirli Kurabiye
"Ama kısa sürede toparladı kafasını. Düşünmesine gerek yoktu ki, ne yapacağını o çok iyi biliyordu. Yüzüne kocaman bir gülümseme yayıldı. İçinde kelebekler uçuşmaya ve kalbi hızlıca atmaya başladı. Çünkü aklına gelen fikir onu heyecanlandırmıştı. Eve dönüp annesinden yardım almayacaktı elbette, kediyi veterinere götürecekti. Her gün okuluna giderken yolunu uzatıp kliniğinin önünden geçtiği, 'acaba karşılaşır mıyım?' düşüncesi ile kapısının önünde oyalandığı, aşık olduğu veterinere götürecekti kediyi. O veterineri de ilk, arkadaşının kedisini götürdüklerinde görmüştü... Zaten o anda da aşık olmuştu. Ondan sonra sürekli oraya gitmek için bahaneler buluyordu. Hatta veteriner onu geçen hafta kapısının önünden geçerken görünce içeri kahve içmeye çağırmıştı. Öykü o günden sonra daha çok görmek istiyordu veterineri. Hakkında bütün bilgiye sahipti.. Öykü daha üniversite 4. sınıftaydı, veteriner ile aralarında 3 yaş vardı..." 

👉Öykü Bölümü:  Feri Peri
"Ayakları ondan evvel davranıp harekete geçmişlerdi bile. Hızlı adımlarla yürüyor, ılık sabah rüzgarını kızarmaktan kendilerini alamayan yanaklarında hissediyordu. Başını gözyüzüne doğru kaldırdı. Mavinin envaiçeşit rengine bürünmüş, güneşin anaç ışıklarından şahsına pay çıkarmaya çalışıyordu gök kubbe.

'Ne güzel bir Nisan sabahı..." dedi Öykü mutluluğun iksiri aşık olma hali ile sarhoş olurken. Küçük kedicik o sırada iyice kucağına yayılmış, karamel kahvesi tüylerini yalamakla meşguldü.

Bir sokak geçti, sonra bir sokak daha. Veteriner kliniği ile arasında sadece yirmi metre kalmıştı ki hemen yanı başındaki bir dükkanın camekanının önünde durdu. Camın yansımasında kendisini yeterince beğenene kadar üstüne başına bir çeki düzen verme gayretine girişti. Ensesinde topladığı koyu kumral saçlarını saldı. Saçlar omuzlarına düştü; perçemleri de küçük ve sevimli alnına. İşte şimdi hazırdı..." 

👉Öykü Bölümü:  Bir Yıldızın Hikayesi
"Heyecan içinde özel kliniğin merdivenlerinden çıkarken kalp atışlarının ritmini frenlemek istercesine elini göğsüne bastırdı ve her adımı ile yüreğinin derinliklerinde giderek daha da çoğaldıklarını hissettiği pır pır uçuşan sevgi kelebeklerine hemen oradan uzaklaşmalarını söyledi. Olabildiğince normal görünmeye gayret etse de kucağında taşıdığı yaralı minik kedi kadar ürkek ve narindi. Bekleme salonunda girdiğinde daha önce hiç karşılaşmadığı sarı saçlı, ela gözlü, beyaz önlüğün içinde bile oldukça alımlı görünen bir genç kız karşıladı onu. 'Bu kız da nereden çıktı şimdi?' dedi içinden. Öfkesini yatıştırmaya çalışarak 'Tunç Bey müsait mi?' diye sordu ve ekledi 'Minik kedinin durumu biraz acil de'. 'Tunç Bey şimdi bir operasyonda. 15 dakikaya kadar çıkar. O müsait oluncaya kadar ilk müdahaleyi ben yapayım dilerseniz. Ben onun yeni asistanıyım, adım Seray' deyip onay beklemeden çekip aldı kediciği Öykü’nün kucağından. Onu muayene odasına doğru götürürken geride bıraktığı parfümün rüzgarından hiç hoşlanmamıştı Öykü. Asistanın mekanik kollarında muayeneye giden kedicik ise çaresizce teslim oldu kaderine. Müjde annenin biricik kuzusu ve mahalledeki en yakın kankası Bücürük’le bugünkü pinpon maçını iptal edecekti mecburen."

👉Öykü Bölümü:  Sibella
"Öyle görünüyordu ki beklemekten başka bir şansı yoktu. Boş bulduğu bir sandalyeye yöneldiği sırada telefonundan gelen sesle aniden irkildi. Arayan Müjde’den başkası değildi. Ne diyecekti şimdi ona? Düşünmek yerine telefonu açmaya karar verdi. Telefondaki sesle ikinci defa irkildi. 'Öykü! Neredesin sen Allah aşkına? Okula da gitmemişsin bugün. Akşamki maçı unuttuğunu söyleme sakın bana!' Derin bir nefes aldı ve 'Müjde...' dedi; 'Söz veriyorum en ince ayrıntısına kadar anlatacağım ama şimdi değil. Maçı da ertelememiz gerekiyor. Kızma olur mu?' diyerek kapattı telefonu. Neyse ki Müjde fazla kurcalamamıştı konuyu.

Telefonu çantasına koyarken , merdivenlerden inen Tunç’u gördü. Heyecanlanmayacağına dair kendi kendini telkin ederken Tunç da onu çoktan görmüştü. 'Öykü...' dedi; 'Senin burada ne işin var?' 'Şey...' diyebildi… 'Kedi.. araba çarptı da aklıma sen geldin.' 'Çok iyi yapmışsın, nerede şimdi? Seray ilk müdahaleyi yapmıştır, gel bir beraber bakalım nesi varmış senin kedinin.' Seray adını duymaktan hoşlanmadığını fark etti ama muayene odasına Tunç'la girecek olmak ona adeta zafer kazandırmıştı. Küçük bir müdahale sonrası kedicik de kendine gelmişti. Artık gitme vaktiydi. Oysaki gitmek hiç içinden gelmiyordu. Vedalaşırken dile getirmeye çekinir gibi tutuk bir tavırla 'Şey...' dedi yine. 'Öğle tatili vakti geldi galiba, aç mıydın?' Tunç biraz düşünür gibi oldu; 'Aslında çok aç değilim ama şu köşe başında yeni bir pastahane açıldı, tatlılarının güzel olduğunu söylüyorlar. Ne dersin tatlı yiyelim mi?'"

👉Öykü Bölümü:  Mutlu Yazar 
"Öykü Tunç'un teklifini duyunca sevinçten çığlık atmamak için zor tuttu kendini. Sevincini belli etmemeye çalışarak tamam benim için uygun diyerek cevap verdi. Bir taraftan da Tunç'u süzüyordu. Tunç uzun boylu, geniş omuzlu, kumral, yeşil gözlü kendinden emin tavırlı, sakin bir gençti. Öykü'ye gülümseyerek 'Hadi çıkalım.' dedi. Tunç Öykü'nün ilgisini fark etmişti. Bu ilgi hoşuna da gitmişti fakat belli etmedi. O da Öykü'yü beğeniyordu. Neden olmasın diye mırıldandı. Aslında tanımak da istiyordu onu. Gördüğü diğer kızlardan farklıydı. Doğal, saf bir görüntüsü vardı. Üniversite hayatında  hiç ciddi ilişkisi olmamış, kimseye güvenememişti.

Pastahanede oturup biraz sohbet ettiler. Havadan sudan konuştular. Daha sonra Tunç Öykü'nün okulunu sordu. Bu sene bitireceğini öğrenince çok sevindi. Tunç'un ses tonu  o kadar yumuşak ve etkileyiciydi ki hiç susmasın konuşsun istiyordu Öykü. İkisi de çok keyif almıştı bu sohbetten.
Öykü Müjde'yi düşündü bir an, Tunç'u tanısa nasıl şanslı olduğunu söylerdi Öykü'ye herhalde.
Az sonra Tunç ayağa kalktı; 'Artık gitmem gerekiyor iş beklemez' dedi. Öykü'ye dönüp '...yarın tekrar buluşalım istersen...'  diye gülümsedi.

Öykü bu gelişmeden çok mutlu olmuştu. Hiç bu kadarını beklemiyordu. Yeni bir aşk mı başlıyordu acaba? 'Tamam, yarın görüşürüz!' diyebildi. Tekrar buluşmak üzere vedalaşıp ayrıldılar..."

22.01.2019 Güncellemesi: "İsimsiz Öykü" sona erdi. Birçok yazarın emeği ile oluşturulmuş ve farklı hayal dünyalarının bir araya gelmesiyle sonlanan bu güzel öyküyü okumak isterseniz, buradan ⇐ Berlin Berlin'in sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Spoiler butonuna tıklayarak da öykünün tamamına ulaşabilirsiniz. Kahvenizi ya da çayınızı alıp hemen keyifle okumaya ne dersiniz?

Okumaya başla 👇Bu içerik Feri Peri » Kişisel Blog tarafından hazırlanmıştır...

67 yorum:

 1. Süper ötesi olmuş. Eline, kalemine sağlık. 🤗

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, sayende güzel bir etkinliğe başlamış olduk :)

   Sil
 2. Şahane olmuş heyecanla bekliyoruz efendim devamını yüreklerinize emeklerinize sağlık güzel dostlar 😊👏👏❤❤sevgiler canım benim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :X
   Sen mimlenmek istemiyordun ama bence mimlenmelisin. Kim bilir nasıl özellikler katacaksındır bu hikayeye :)

   Sil
  2. acaba denesem mi ki :) bilemedim :) bakalım bir dostlar yazsın becere bilirsem yazarım belki :) çok teşekkür ederim canım benim sağol :) sevgiler

   Sil
 3. Yaa Feride harikasın 🤗
  Çok güzel devam ettirmişsin, heyecan gittikçe artıyor, küt-küt, küt-küt💕🎈

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kaldığım yer güzeldi tabii onun da etkisi var. Öyle bir yöne çekmişsin ki, tam benlik :) Devam ettirirken betimlemeye bir girdim yine çıkamadım :D Halbuki o karşılaşmadaki bakışmalarını falan da hayal etmiştim ama Yıldız'a teslim ettim, o da çok güzel devam ettirecek, bakalım meraktayım :D

   Sil
 4. Bence de her yeni yazan, ayrı heyecan katıyor😊 Katılın 📝

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Katılımlar çok güzel gidiyor :) İki günde neredeyse 20-25 kişi olduk sanırım :)

   Sil
 5. Yanıtlar
  1. Siz de katıldınız değil mi? Berlin Berlin'deki listeyi gördüm, çok iyi olmuş. Merakla bekliyorum devamını :X

   Sil
 6. Harika olmuş. Ne güzel gidiyor böyle. Devamını merakla bekliyorum.:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) Herkes öyle güzel şeyler katıyor ki. Daha bu başlangıç halbuki :X

   Sil
 7. ayyyyyyy eveeeeet tam aşk haline doğru gidiyooooo çok tatlıııı, gözümde canlandı öykü :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Arkası yarın gibi oldu tam :) Sıra Yıldız'da, bakalım o nasıl heyecanlar katacak öykümüze :)

   Sil
 8. Vee Öykü'nün ve kedisinin fiziksel özelliklerine dair de fikir sahibi olmaya başladık. Çok güzel olmuş, katılıyorum hemen ben de :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İyi ki katıldınız gerçekten, eminim dolu dolu bir bölüm olacak sizinkisi de. Çok keyifli oldu, çok :X

   Sil
 9. Ne güzel sözlerle süslemişsinn öyküyü :) kocaman sevgi🤗

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Betimlemelere bir girdim mi çıkamıyorum :) Çok uzatmayayım dedim, çok teşekkür ederim yorumun için. Sen de katılmışsın. Bekliyorum seni de :)

   Sil
 10. Merhabalar Feri Peri ve tüm öykü severler,

  Öncelikle Feri Peri'ye beni mimlediği için çok teşekkür ederim.
  Bu etkinlik başından beri beni de çok heyecanlandırdı ve hemen içerisinde yer almak istediğimi belirttim. Bu güzelliğe "Kısa Öykü" ismimli yazısı ile zemin hazırlayan sevgili Deep'e ve o yazıya yaptığı yorumla/öneriyle ve hazırladığı harika bir giriş paragrafı ile öncülük eden Berlin Berlin'e, heyecanı ve tempoyu hiç düşürmeyen Deep'e, Ebem Kuşağına, İncirli Kurabiye ve beni bu heyecana ortak eden sevgili Feri Peri'ye çok teşekkür ederim. Öyküyü kısa zamanda öyle güzel ve öyle heyecan verici bir noktaya getirdiler ki umarım bu bütünlüğü bozmadan devamını getirebilirm. İzninizle öyküyü kısa süreliğine klavyemde ağırlamak üzere alıkoyuyor ve hepinize heyecanlı bekleyişler diliyorum :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldin :)
   Rica ederim, öyle mutlu olmuşsun ki bu öykü fikriyle hemen senin sıranı vereyim dedim. Zaten sırada 20 kişi var şimdiden :D
   Eminim çok güzel bir devamlılık getireceksin sen de.
   İzin senin, heyecanla bekliyorum :X

   Sil
 11. Ellerine sağlık Feri Peri 🤗

  YanıtlayınSil
 12. Hikaye baya akıcı olmuş, sonu nasıl bitecek acaba? :) Hiç kimse bilmiyor.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aynen :) Bir başlangıcı var şimdilik, ismi de yok sonu da. Karakterimizin ismi belli sadece; o da Öykü :)
   Siz de katılmışsınız, çok güzel olmuş :-h

   Sil
 13. Yaaa bayıldım ben bu öykü işine, harika ilerliyor :D Hayal gücünüze ve emeğinize sağlık 💕

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bayıldım, Berlin Berlin'in gerilimli girişi, Deep'in rüya bahçesi, Ebemkuşağı'nın kedicik fikri, Zeynep'in romantik yönlendirmesi ile çok güzel ilerledi. Ben de bir oturuşta bir bölüm yazıverdim heyecanla :X Umarım sen de katılırsın :) Katılmak istersen Berlin Berlin'e söylemeyi unutma...

   Sil
 14. Çok güzel ilerliyor. Sonunu merak ediyorum acaba Öykü kızımız sevdiğine kavuşabilecek mi?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sonunu ben yazsaydım, bana denk gelseydi sanırım acıklı bir son yazar ve kavuşturmazdım :D :D

   Sil
 15. Sanırım Deep'te okumuştum ilk böyle bir paslaşmayı..Çok güzelmiş gerçekten.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Siz de katılın bence, farklı fikirler ve anlatımlar öyle güzel renk katar ki :) Katılmak için Berlin Berlin'e haber verebilirsiniz :)
   Yorumunuz için de teşekkür ederim :X

   Sil
  2. Çok cazip bir teklif ama şu an katıldığım etkinlik paylaşımları yeterince oyalıyor ve zamanımı alıyor. Tabi bir de bende böyle bir hayal gücü de olmayabilir :)))))

   Sil
 16. Öykünün aşık olma hali ve kendini buna hazırlaması harika olmuş,çok güzel ilerletmişsin Ferideciğim kalemine sağlık:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Baktım, sen de katılmışsın, çok iyi olmuş. Bakalım fotoğraflar hikaye bölümüne yansıyacak mı? :D Deep de bana fantastik hikayeler yazıyorum diye kurt adam koyarsın demişti; şöyle bir yandan fırlayan kurt adam koysam mı diye düşünmedim değil :D :D (trollük için)

   Sil
 17. Selamlar hikaye o kadar tatlı ilerliyor ki... Başlarda birkaç cümle hedeflenmişti sanıyorum. Öykü birçok paragrafa terfi etti ve bundan dolayı memnunum Feri Peri. Kaleminize sağlık :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet, insan bir başlayınca kendisini durduramıyor ve bir de sahiplenme gibi bir durum ortaya çıkıyor tabii, birkaç satırla yetinemiyorsun; kendinden birçok şey katmak istiyorsun :)
   Çok teşekkür ediyorum yorumun için :X

   Sil
 18. Çok güzel bir düşünce keşke zaman ayırabilsem böyle güzel özgün fikirlere :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yirmi küsür kişiyiz :) Katılmak istersen sadece birkaç satır bile yazman yeterli :) Yorumun için de çok teşekkür ederim. Ben de bu aralar bir yoğunum ki... =D>

   Sil
 19. Çok severek takip ediyorum :) Bakalım neler olacak?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bu yazıyı en yakın zamanda güncelleyeceğim. Aslında güncellemiştim ama bir hata oldu ve tüm güncellediklerim gitti :)
   Şu an çok güzel devam etmekte :)

   Sil
 20. Öykümüz cok güzel gidiyor masallah 😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, öykü güncellendi, son haline "spoiler" butonunu kullanarak ulaşabilirsiniz :)

   Sil
 21. Yanıtlar
  1. Geç bir cevap oldu ama çok teşekkür ederim :)

   Sil
 22. Blog tasarımınız çok şirin :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu zarif yorum için ben de teşekkür ederim :)

   Sil
 23. Deepten geldim kaleminize sağlık


  www.yazimbari.com

  YanıtlayınSil
 24. Merhaba;

  Siteni çok beğendik ve selam vermek istedik!

  Görkem CAN

  https://gorkemcan.com

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, vakit buldukça ziyaret etmekten keyif duyarım :)

   Sil
 25. Ooo bayağı neler kaçırmışım..Hikaye,öyküü yazan yazana.. :) umarım istenilen olmuştur diyelim artık..eline emeğinize sağlık..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Geç olsa da güncellemeyi başarabildim :) Teşekkür ederim :)

   Sil
 26. Feride'ciğim daha doğrusu periciğim:) merhaba ben sonunda bloğuma döndüm ama sen yoksun üzüldüm bayağı:( nerelerdesin? Umarım iyisindir ve her şey yolundadır.
  Sevgilerimle öptüm canım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Her şey daha öncekinden de yolunda, Müjde Abla'cığım. Bir süredir yoğun tempo ve yeni iş dolayısıyla yazamadım :) Teşekkür ederim güzel yorumun için :X

   Sil
 27. Bence çok güzel olmuuuuş :D

  YanıtlayınSil
 28. Aylardır bloğuna uğramamış, yorumlara da bakmamışsın, sanırım bu durumda bloğunu kapatmışsın. Üzüldüm ama senin için hayırlı olsun. Bugün blog listemde bloğunu kapatan herkesi takipten çıkarttım. Ama sen ve bir, iki arkadaşım belki dönersiniz diye çıkartmadım. Biraz daha bekleyeceğim dönmeni. Sevgiler:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yazmasam da bloğumu kapatmaya kıyamam, hem emeğe hem de yazılan güzel yorumlara... Güzel uğraşlar ve değişimler için bir süre uzaklaşmak durumunda kaldım ve eskisi gibi yazamayacağım ya da aktif olamayacağım belki ama yine de bir parçam hep burada... Arada bir dönüp dönüp güncellemeye çalışacağım :) Teşekkür ederim yalnız bırakmadığın için :X

   Sil
 29. Merhaba, yeni açtığım ikinci bloguma beklerim ; Link : https://derdimizkitap.blogspot.com/ :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ziyaretiniz için, neden olmasın :)

   Sil
 30. Merhba blogunuzu ziyarete geldim. Sizi de bloguma beklerim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, ziyaretinize karşılık vermekten keyif duyarım :)

   Sil
 31. Merhabalar sizi yeni keşif ettim.Blogunuzu sevdim.Takip ve izlemeye aldım.Banada beklerim.(tariflimutfak-sibelinyemekleri).Mutlu yıllar dilerim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için, ben de ziyaretinize gelmekten mutluluk duyarım :)

   Sil
 32. Yanıtlar
  1. Selaaam, biraz geç oldu ama hafta sonu bile vakit bulamadım :) :)

   Sil
 33. Merhaba, Değerli Blog Arkadaşım; İnsana Davet sitesinde "Blog Keşif Etkinliği ve Önemli Duyuru" başlıklı yazımızda size de yer verdik. Hemde önemli bir duyuru içeriyor... Bakmak isterseniz beklerim...Selam ve Dua ile...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tabii bakayım hemen, teşekkür ederim benim sayfama da yer verdiğiniz için :)

   Sil

Birkaç Önemli Not:

1-Yorumlarınız benim için çok değerli. Bloğuma destek olmak adına olumlu-olumsuz yorum bırakabilirsiniz.
2- Profil üyeliğiniz olmasa bile Adı/Url sekmesini seçip kendi belirlediğiniz Url ya da isimle ve son olarak da Anonim profil seçeneği ile yorum yapabilirsiniz.
3- Öneri, görüş ve düşünceleriniz için "Feri Peri'ye Mektup" sayfası aracılığı ile mesaj gönderebilirsiniz...
4- Yorumunuza Smiley eklemek için, hemen alttaki linke tıklayarak beğendiğiniz bir ifadenin karşısındaki sembolleri kelimelerinizden sonra bir boşluk bırakarak yazabilirsiniz.

Yorumuna Smiley Eklemek İçin Tıkla